Categorii de produse
WS 75 LG Piesa contraunghi 20:1 cu Mini LED+ si generator W&H
WS 75 LG Piesa contraunghi cu push-button, mini LED+ și generator pentru chirurgie orală și implantologie ref. 30032000
În calitate de lider necontestat în tehnologia LED, W&H a dezvoltat o serie de piese de mână contraunghi pentru chirurgie cu mini LED+, care oferă iluminare excepțională cu lumină naturală, cu contrast ridicat.WS 75 L Piesa contraunghi 20:1 cu Mini LED+ W&H
WS 75 L Piesa contraunghi cu push-button, mini LED+ și generator pentru chirurgie orală și implantologie ref. 30033000
În calitate de lider necontestat în tehnologia LED, W&H a dezvoltat o serie de piese de mână contraunghi pentru chirurgie cu mini LED+, care oferă iluminare excepțională cu lumină naturală, cu contrast ridicat.OSTELL Beacon
OSSTELL - BEACON
Intuitive | Easy to use | Hassle-free
Osstell Beacon va ajuta sa stabiliti in mod obiectiv si non-invaziv stabilitatea implantului si sa evaluati progresul osteointegrarii - fara a pune in pericol procesul de vindecare.
- Evaluarea stabilitatii implantului si monitorizarea gradului de osteointegrare.
- Reduceti timpul de tratament si gestionati mai bine pacientii cu risc.
- Interpretati cu usurinta rezultatele printr-o codificare intuitiva a culorilor bazata pe scara ISQ.
- Permite comunicarea eficienta cu pacientii
- Suport si asistenta la distanta.
Set Cilindru Extragrade OT Equator, diametru 3.5 mm
FREZA ACM – de recoltat os
ACM(Autobone Chip Maker) is an instrument to collect autograft bone from mandibular molars or incisor for GBR in defected area.
Clinical Case
Collect the Autograft bone to locate the drill on the surface of operation area by pressing it slightly with saline irrigation. (Drilling Speed : 300rpm) If use of ACM has accstomed, collect the bone in 80rpm condition without the irrigation.
1.
Primul pas.
Alegi produsul dorit
2.
Pasul doi.
Alegi optiunile dorite
3.
Pasul trei.
Intri in contul tau
4.
Pasul patru.
Lansezi comanda
Multi Unit CONIC
- Multi Unit drept cu inaltime gingivala 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mm.
- Multi Unit angulat 17 grade , 30 grade cu inaltime gingivala 1mm, 2mm.
- Conexiune interna CONICA.
- Solutie protetica recomandata pentru lucrarile insurubate all on 4, all on 6 si nu numai. Lucrarile pot fi realizate atat prin varianta clasica, cat si prin cea digitala.Torque recomandat 30Ncm.
Bont drept calcinabil PLASTIC HEX
ARDS oferă o diversitate de bonturi pentru restaurările înșurubate, disponibile pentru toate platformele implanturilor (narrow, standard). Varietatea suprastructurilor permite multe opțiuni de restaurare, punând accent pe simplitate și comoditate.
Procedura de înșurubare a restaurărilor permite o îndepărtare ușoară și păstrarea poziției bonturilor în timpul verificărilor de rutină, cu risc minim de deteriorare a restaurării existente.
- Conexiune – Anti-rotaționala (hexagonala) pentru utilizarea în restaurări protetice personalizate pe implanturi singulare sau multiple. P3750S – Bont plastic SINGLE P3750W – Bont plastic WIDE/SINGLE ( mai larg)
- Conexiune – Rotaționala (cilindrica): pentru utilizarea în restaurări protetice personalizate pe implanturi multiple. P3750M – Bont plastic MULTI
SET anse SPECIAL (SINUS LIFT)
- S1 - Ansă diamantată pentru prepararea lamboului osos pentru augmentarea podelei sinusale laterale și pentru extinderea marginilor coronare.
- S2 - Ansă globulară diamantată pentru prepararea lamboului osos pentru augmentarea podelei sinusale laterale și pentru extinderea marginilor coronare.
- S3 - Ansă pentru detașarea delicată a membranei schneideriene de pe os. Pelicula de răcire protejează membrana schneideriană prin intermediul a trei orificii de răcire.
- S4 - Ansă cu margini rotunjite pentru detașarea atraumatică a membranei schneideriene.
- S5 - Ansă cu margini rotunjite pentru detașarea atraumatică a membranei schneideriene.
S 11 L Piesa dreapta 1:1 cu Mini LED+ W&H
S 11 L Piesa dreapta 1:1 cu Mini LED+
pentru osteotomie, rezectie apicala, presiune apicala, modelare osoasa
ref. 30058000
- Intervenții flexibile, fără oboseală;
- Iluminare și răcire optime.
- Oțelul inoxidabil de înaltă calitate, cu înveliș special rezistent la zgârieturi, face ca piesele contraunghi să fie, în mod deosebit, robuste și durabile în timp.
Bont cu BILA CONIC
Soluția pentru supraproteze fixate pe implanturi și țesuturi moi !
Acest tip de bonturi se folosesc pentru supraproteze fixate pe implanturi și tesuturi moi, de obicei în situatia în care există două sau mai multe implanturi. Bonturile cu bilă realizează o retenție fermă și ajută la stabilizarea protezei.
Sistemul complet cuprinde bontul de titan cu bilă, capă metalică și capă de silicon. Fiecare componentă se vinde separat.
Practicianul trebuie să țina cont că este necesar suficient țesut moale pentru susținerea lucrării protetice.
SHELTER membrana de pericard resorbabila de origine bovina
696lei – 945lei
Indicatii : IMPLANTOLOGIE, CHIRURGIE, PARODONTOLOGIE
- dupa extractii , pentru a spori conservarea crestei alveolare
- chirurgia sinusului maxilar ;
- augmentarea osoasa orizontala si verticala in cazul defectelor ”2 pereti” ;
- corectarea deficientelor osoase in periimplantite ;
- defectele de dehiscenta a implanturilor ;
- corectarea defectelor parodontale si de furcatie ale dintilor .